Rezervace Tee Time
Golfresort - Championship Golf Course

Charity Golf Party 2011

Charity Golf Party 2011

V sobotu 28. 5. 2011 se na Golf Resortu Karlovy Vary konal již 12. ročník charitativní akce Charity Golf Party, kterou každoročně pořádají akciová společnost Golf Resort Karlovy Vary ve spolupráci se společností Caverna Agency.

Tato prestižní akce se poprvé pořádala v roce 1997 pod názvem „Akcionářský turnaj“. O tři roky později se vedení golfového hřiště rozhodlo přejmenovat tento turnaj na Charity Golf Party a zařadit jej mezi akce s charitativními účely. Tento záměr se vydařil a do dnešního dne bylo pro dobročinnost vybráno více jak 18 000 000,- Kč.

Celá akce byla odstartována v 10:00 hodin kanónovým startem na excelentně připraveném golfovém hřišti Karlovy Vary – Olšová Vrata. Zvláštností tohoto turnaje je, že zde není stanoven pouze jeden typ hry, ale hráči si mohou vybrat mezi systémy Stableford a Texas scramble.

Pro nehrající účastníky bylo na hřišti připraveno několik doprovodných akcí jako například: golfová klinika, patovací soutěž, prezentace šperků společnosti Top Line Diamonds a kosmetický koutek. Nechyběla zde ani možnost volného vstupu do relaxačního centra PUPP Relax Centrum, které je umístěno přímo v prostorách klubovny a nabízí hostům možnost využití masáží, whirlpool a horké páry. Po celý den bylo pro zúčastněné zabezpečeno bohaté občerstvení Grandhotelem Pupp Karlovy Vary.

Po golfovém turnaji se hosté odebrali do Grandhotelu Pupp, kde byl pro ně připraven ve velkém sále rovněž zajímavý program. Ve 20:00 hodin byl zahájen slavnostní večer a proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen.

Poté byl na jeviště pozván osvědčený průvodce akce a licitátor dražby uměleckých předmětů pan Marek Eben, který ,za pomoci primátora hlavního města Prahy pana Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc, akademického sochaře a tvůrce porcelánové soupravy pana Jiřího Laštovičky a generálního ředitele Thun 1794 a. s. pana Vlastimila Argmana, křtil porcelánovou soupravu Future. Představená souprava byla následně taktéž zařazena mezi dražební předměty.

Po křtu porcelánového servisu nadešel nejdůležitější okamžik večera, kterým byla dražba. V letošním roce se podařilo vybrat částku ve výši 1 720 000,- Kč, za což bychom rádi dárcům ještě jednou velice poděkovali. Vybraná částka se rozdělila mezi předem určené nadace následovně:

590 000,- Kč pro nadační fond Pohyb bez pomoci zřízený panem Doc. PaedDr. Pavlem Kolářem

590 000,- Kč pro obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky

250 000,- Kč pro Nadaci Charty 77

200 000,- Kč pro obecně prospěšnou společnost Domov Sue Ryder

  90 000,- Kč pro organizaci Umění a věda na podporu dyslektickým dětem

Na tom, že se podařilo vybrat takto vysokou částku, se nepochybně podílel i pečlivý výběr dražebních předmětů, kterými byly:

 • Barevná Litografie „Růžový vrak“ od Tomáše Bíma 
 • Barevná litografie „Balvan“ od Tomáše Bíma                                 
 • Porcelánová soupr. „Future“ od Jiřího Laštovičky  
 • Lampa „Spun Light“ od společnosti Bulb spol. s r.o.                        
 • Porcelánová soška „Můj caddy“ od Jiřího Laštovičky                    
 • Prsten s černý diamantem od společnosti TOP LINE DIAMONDS 
 • Obraz „Brilantní švih“ od Aleny Kupčíkové                        
 • Fotografie „Big one“ od Roman Sejkot                  
 • Karikatura Jiřího Bartošky od Josefa Blechy                               
 • Obraz „Golfista“ - Franka Wagnera
 • Obraz „Kostel San Marco“ od Borise Jirků           

Dražby se zúčastnily tyto společnosti: Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Ferona a.s., Omnipol, a.s, Urocentrum Praha, Společná advokátní kancelář Balcar, Prokopec, Veselý a partneři, Toužimská stavební společnost s.r.o.

Kromě společností ponechalo své vklady ve prospěch charitativního večera i několik soukromých osob, kterým za podporu taktéž velice děkujeme.

Po dražbě bylo připraveno pro hosty a hlavně pro vozíčkáře Pavla Kováře, jehož snem je hrát golf, překvapení formou předání golfového vozíku pro hendikepované. Tento vozík mu předal Ing. Václav Svrček, prezident české golfové asociace hendikepovaných.

Dále následoval raut a hudební vystoupení paní Marie Rottrové se skupinou Neřež. Celým večerem provázel již zmiňovaný pan Marek Eben.

Zvláštní poděkování patří především sponzorům akce, dárcům dražebních předmětů a dárcům cen do turnaje, bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla uspořádat. Mezi tyto společnosti patří:

Partneři: Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Oleaspol, a.s., a.s, Thun 1794 a.s., Grandhotel Pupp Karlovy Vary, a.s., Plzeňský Prazdroj, a.s., Ferona a.s., Zentiva Group a.s.

Dárci dražebních předmětů: Galerie La Femne, ak.soch. Jiří Laštovička, Tomáš Bím, Frank Wagner, Alena Kupčíková, Top Line Diamonds, Bulb spol. s r.o.

Dárci cen do turnaje: Thun 1794 a.s., Moser, a.s., Solidní nejistota, Chervo, Bulb spol. s r.o.

Akce Charity Golf Party si vydobyla své místo v kalendáři významných charitativních akcí. Jednotlivé částky odesílají dárci přímo na konta obdarovaných, není zde žádný poplatek pro pořádající agenturu a tímto je zaručeno, že obdarovaný obdrží skutečně celou částku, která je při akci vybrána.

Jako pořádající agentura bychom rádi poděkovali všem hostům za jejich účast a podporu celé akce. Pevně doufáme, že se shledáme při pořádání dalšího ročníku Charity Golf Party a opět společně přispějeme na dobrou věc, mezi kterou se charitativní činnost bezpochyby řadí.

Těšíme se na setkání u příležitosti již 13. ročníku Charity Golf Party.

Caverna Agency a. s. a Golf Resort Karlovy Vary a. s.

 

 

 

© Golfresort