Rezervace Tee Time
Golfresort - Championship Golf Course

Charity Golf Party 2013

Letos tomu bylo již 14 let, kdy vznikla idea uspořádat turnaj  pro charitativní účely, který byl zprvu pořádán pod názvem "Akcionářský turnaj", na golfovém hřišti Karlovy Vary. Od roku 2000 se tento turnaj nazývá Charity Golf Party a doposud byly dobročinné organizace obdarovány částkou téměř 20 000 000 Kč. Charity Golf Party  2013 pod záštitou pořadatele Golf Resortu Karlovy Vary a.s. a ve spolupráci se společností One Etage a.s. se uskutečnila na excelentně připraveném hřišti V Olšových Vratech v sobotu 25.5.2013.

V restauraci, v areálu Golf Resortu K.Vary byla pro hosty připravena snídaně, během které to stále vypadalo, že 14. ročník proběhne za deštivého počasí. V 10:00 bylo vystřeleno a hráči naštěstí odstartovali  s deštníky schovanými v bagu. Turnaj je výjimečný tím, že na své si přijde jak hráč soutěživý, tak i hráč, který se chce zejména pobavit s přáteli. Účastník si tedy mohl zvolit mezi systémem hry na stableford či texas scramblem.

Nehrající hosté se během dne mohli zúčastnit doprovodných programů jako např. golfové akademie s patovací soutěží. V klubovně byly k dispozici kosmetické a vlasové služby, které využily zejména dámy pro nadcházející večerní program. Pro odpočinek a regeneraci hosté využili služeb v relaxačním centru přímo v klubovně Golf Resortu, kde mimo masáží bylo možné si odpočinout v místní whirpool či horké páře. Skvělé občerstvení bylo celý den zajišťováno Grandhotelem Pupp Karlovy Vary.

I přes menší komplikaci v podobě současně probíhajícího půlmaratónu se nám podařilo společně s Grandhotelem Pupp zorganizovat svoz a rozvoz hráčů tak, aby každý dorazil včas do slavnostního sálu Grandhotelu Pupp na zahájení večera v 19:30, kdy slovem všechny uvítala pí. ředitelka Andrea Pfeffer Ferklová a popřála hostům dobrou chuť při podávaném, servírovaném menu. S podávanými dezerty byly vyhlášeny výsledky turnaje a předány ceny.

Vše již bylo připraveno k samotnému vrcholu večera, kterým byla "dražba", u které samozřejmě nechyběl její licitátor Marek Eben. V letošním ročníku se podařilo vybrat částku 1.430 000,-Kč, za což bychom dárcům chtěli ještě jednou vyjádřit své poděkování. Vybraná částka se rozdělila mezi předem určené nadace a to :

Nadační fond Pohyb bez pomoci zřízený panem Doc. PaedDr. Pavlem Kolářem

Obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky

Obecně prospěšnou společnost Domov Sue Ryder

Organizaci Umění a věda na podporu dyslektickým dětem

Na tom, že se opět podařilo vybrat potěšující částku  se nepochybně podílel i pečlivý výběr dražebních předmětů, kterými byly:

 • 4 obrazy, z nichž jeden byl originální malbou od Tomáše Bíma
 • Porcelánová souprava ,,Louisa,, od spol.Thun 1794 a.s. doplněná  Royal skleničkami od spol. Moser a.s.
 • Obrazy od Aleny Kupčíkové
 • Socha ,,Niké,, od akademického sochaře Jiřího Laštovičky
 • Sada designových lamp od spol. BULB spol. s.r.o.
 •  4 obrazy z Galerie La Femme pana Miroslava Lipiny. Pan Lipina poskytuje obrazy na tuto akci již 8 let:
  • Obraz od Richarda Kočího – Cacas
  • Obraz od Borise Jirků – Barevné stíny v Dinan
  • Obraz od Michaela Rittsteina – Styl
  • Obraz od prof. Hodonského Fr.- Nad břehem

Dražby se zúčastnily nejen společnosti ale i řada soukromých osob, kterým za podporu velice děkujeme.

Zvláštní poděkování patří hlavně sponzorům akce, dárcům dražebních předmětů a dárcům cen do turnaje, bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla uspořádat. Mezi tyto společnosti patří:

Partneři:

Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Lázně Františkovy Lázně,Oleaspol a.s., Saga Trade., Thun 1794 a.s., Golf Resort Karlovy Vary a.s, Grandhotel Pupp Karlovy Vary a.s., Plzeňský Prazdroj a.s.

Dárci dražebních předmětů

Galerie La Femme, ak.soch. Jiří Laštovička, Tomáš Bím, Alena Kupčíková, Bulb spol. s r.o. , Thun 1794 a.s., Moser a.s.

Dárci cen do turnaje:

Hugo Boss, Thun 1794 a.s., Moser, a.s., , Bulb spol. s r.o., Chervo, Hästens, Lázně Františkovy Lázně, Grandhotel Pupp a.s., Tekuté oplatky.

Po dražbě následovalo hudební vystoupení kapely The Beatles Revival. Večerem provážel již zmiňovaný Marek Eben.

Jsme velice rádi, že akce Charity Golf Party je stále jednou z nejvýznamnějších akcí kalendáře charitativních událostí, při které je zaručeno, že obdarovaný skutečně obdrží celou částku na konto, která je při akci vybrána, jelikož zde není žádný poplatek pro pořádající agenturu.

Vděk od nás, jakožto pořádající agentury patří účastníkům, kteří stále rádi zavítají spojit zábavu na nádherném golfovém hřišti s konáním dobrého pro druhé.

Těšíme se na setkání u příležitosti již 15. ročníku Charity Golf Party.

 

One Etage a. s. a Golf Resort Karlovy Vary a. s.

© Golfresort