Tee-time Reservation
Golfresort - Championship Golf Course
> Golf Resort> Interest> Charity Golf Party > Charity Golf Party 2012>V karlových Varech se odehrál 13. ročník Charity Golf Party - vybralo se 1 500 000,-Kč!

V karlových Varech se odehrál 13. ročník Charity Golf Party - vybralo se 1 500 000,-Kč!

V sobotu 26. 5. 2012  se na Golf Resortu Karlovy Vary konal již 13. ročník charitativní akce Charity Golf Party, kterou pořádají akciová společnost Golf Resort Karlovy Vary ve spolupráci se společností One Etage.

Tato prestižní akce se poprvé pořádala v roce 1997 pod názvem „Akcionářský turnaj“. O tři roky později se vedení golfového hřiště rozhodlo přejmenovat tento turnaj na Charity Golf Party a zařadit jej mezi akce s charitativními účely. Tento záměr se vydařil a do dnešního dne bylo pro dobročinnost vybráno více jak 18 000 000,- Kč.

Celá akce byla odstartována v 10:00 hodin kanónovým startem na excelentně připraveném golfovém hřišti Karlovy Vary – Olšová Vrata. Zvláštností tohoto turnaje je, že zde není stanoven pouze jeden typ hry, ale hráči si mohou vybrat mezi systémy Stableford a Texas scramble.

Pro nehrající účastníky bylo na hřišti připraveno několik doprovodných akcí jako například: golfová klinika, patovací soutěž  a kosmetický koutek. Nechyběla zde ani možnost volného vstupu do relaxačního centra PUPP Relax Centrum, které je umístěno přímo v prostorách klubovny a nabízí hostům možnost využití masáží, whirlpool a horké páry. Po celý den bylo pro zúčastněné zabezpečeno bohaté občerstvení Grandhotelem Pupp Karlovy Vary.

Po golfovém turnaji se hosté odebrali do Grandhotelu Pupp, kde byl pro ně připraven ve velkém sále rovněž zajímavý program. Ve 20:00 hodin byl zahájen slavnostní večer a proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen.

Poté byl na jeviště pozván osvědčený průvodce akce a licitátor dražby uměleckých předmětů pan Marek Eben.

Po slavnostním vyhlášení výsledků turnaje nadešel nejdůležitější okamžik večera, kterým byla dražba. V letošním roce se podařilo vybrat částku ve výši 1 500 000,- Kč, za což bychom rádi dárcům ještě jednou velice poděkovali. Vybraná částka se rozdělila mezi předem určené nadace  a to:

Nadační fond Pohyb bez pomoci zřízený panem Doc. PaedDr. Pavlem Kolářem

Obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky

Obecně prospěšnou společnost Domov Sue Ryder

pro organizaci Umění a věda na podporu dyslektickým dětem

a Nadaci Terezy Maxové dětem

Na tom, že se podařilo vybrat takto vysokou částku, se nepochybně podílel i pečlivý výběr dražebních předmětů, kterými byly:

  • 4 Barevné  litografie od Tomáše Bíma
  • Porcelánová souprava  „Třešně“ od společnosti Thun 1974         
  • Outdoorová lampa Flos od společnosti Bulb spol. s r.o.   
  • Porcelánová soška  od Ak. Arch. Jiřího Laštovičky                      
  • Obrazy od Aleny Kupčíkové                    
  • Šachy s golfovou tématikou
  • a 4 obrazy z Galerie La Femme pana Miroslava Lipiny. Pan Lipina poskytuje obrazy na tuto akci již 7 let:

Obraz od Blechy Josefa „F+ Amadeus“

Obraz od Manceldové Evy   „Pletenec vlasů“

Obraz os Jirků Borise  „Lajoja Andalusie“

Obraz od Hřivnáče Tomáše„ Flamengo 3

 

Dražby se zúčastnily tyto společnosti:

Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Ferona a.s., Ferona, a.s., Král & spol. advokátní kancelář, MOSER, a.s., Raduza s.r.o, S. & W. Automobily s.r.o., Grandhotel Pupp Karlovy Vary a.s.,  Urocentrum Praha , IGDZ , Společná advokátní kancelář , LiveCom,. a Golf & Leisure

Kromě společností ponechalo své vklady ve prospěch charitativního večera i řada soukromých osob, kterým za podporu taktéž velice děkujeme.

Zvláštní poděkování patří hlavně sponzorům akce, dárcům dražebních předmětů a dárcům cen do turnaje, bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla uspořádat. Mezi tyto společnosti patří:

Partneři: Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Oleaspol, a.s., a.s, Ferona a.s., Thun 1794 a.s., Golf resort Karlovy Vary a. a Grandhotel Pupp Karlovy Vary, a.s., Plzeňský Prazdroj, a.s.

Dárci dražebních předmětů: Galerie La Femme, ak.soch. Jiří Laštovička, Tomáš Bím, Alena Kupčíková, Bulb spol. s r.o. , Thun 1794 a.s., Golf 108

Dárci cen do turnaje:Thun 1794 a.s., Moser, a.s., , Bulb spol. s r.o., I.G.D.Z.- Investment Group DZ, a.s., Restaurace Le Patio

 Dále následoval raut a hudební vystoupení  M. Žbirky. Celým večerem provázel již zmiňovaný pan Marek Eben.

Akce Charity Golf Party si vydobyla své místo v kalendáři významných charitativních akcí. Jednotlivé částky odesílají dárci přímo na konta obdarovaných, není zde žádný poplatek pro pořádající agenturu a tímto je zaručeno, že obdarovaný obdrží skutečně celou částku, která je při akci vybrána.

Jako pořádající agentura bychom rádi poděkovali všem hostům za jejich účast a podporu celé akce. Pevně doufáme, že se shledáme při pořádání dalšího ročníku Charity Golf Party a opět společně přispějeme na dobrou věc, mezi kterou se charitativní činnost bezpochyby řadí.

Těšíme se na setkání u příležitosti již 14. ročníku Charity Golf Party.

One Etage a. s.

a Golf Resort Karlovy Vary a. s.

 

 

 

© Golfresort