Tee-time Reservation
Golfresort - Championship Golf Course

Charity Golf Party 2007

V sobotu 26. 5. se uskutečnil již 8. ročník přátelského turnaje Charity Golf Party. Jedná se o uzavřený prestižní turnaj v areálu Golf Resortu Karlovy Vary, kterého se účastní převážně majitelé a ředitelé obchodních partnerů golfového hřiště Karlovy Vary.

Tato akce, která dříve nesla název Akcionářský turnaj, je pořádána od roku 1997. Od roku 2000 získala charitativní obsah a nový název - Charity Golf Party. Od této doby se podařilo vybrat přes 8.000.000 Kč, které byly vždy věnovány na charitativní účely.

Charity Golf Party pořádá Golf Resort Karlovy Vary a.s. každoročně pro své obchodní partnery a to ve spolupráci se svým výhradním marketingovým partnerem Caverna Agency a.s. Spolupořadatelé akce byli:
Kooperativa, pojišťovna, a.s.,Ferona a.s.,Zentiva a.s.,Grandhotel Pupp Karlovy a.s., Oleaspol a.s., Moser, a.s., Severočeské doly a.s., Karlovarský porcelán a.s., FUJIFILM CZ, s.r.o., Imperiál Karlovy Vary a.s.

Celá akce byla zahájena golfovým turnajem s kanónovým startem v 10.00 hod. Zvláštností tohoto turnaje je, že si hráči mohou vybrat typ hry a hraje se jak systém Texas scramble, tak i systém Stableford.

Pro nehrající účastníky byla připravena golfová škola s trenérem, turnaj v patování, samozřejmě bohaté občerstvení a k dispozici bylo relaxační centrum Aquila Wellness Club v klubovně Golf Clubu (pára, vířivka, masáže).

Po ukončení turnaje se účastníci akce odebrali do Grandhotelu Pupp, kde od 20.00 hod. proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen. Stalo se již tradicí, že je každoročně představen a pokřtěn nový porcelánový servis, a tak tomu bylo i letos. Představený servis Marie Louisa byl pokřtěn za účasti generální ředitele Karlovarského porcelánu a.s. pana Vlastimila Argmana, tvůrce servisu Ak. Arch. Jiřího Laštovičky a moderátora pana Marka Ebena. Představený servis, tak jak byl tento večer naaranžován, byl nakonec také vydražen.

Nejdůležitější částí večera byla charitativní dražba. Celý průběh dražby byl veden Markem Ebenem a podařilo se vybrat opravdu úctyhodnou částku. Loňský rekord 2.060.000,- Kč byl letos překonán částkou 2.260.000,-Kč.

Vybraná částka byla rozdělena:

 • 1.005.000,-Kč na Nadační fond Doc. Pavla Koláře
 • 1.005.000,-Kč na Obecně prospěšnou společnost – Pomocné tlapky
 • 250.000,-Kč na Český tenisový svaz vozíčkářů.

Na tom, že se podařilo vybrat takto vysokou částku, se bezpochyby podílel i pečlivý výběr dražených předmětů, kterými byly:
 • autorský porcelán Marie Louisa – Karlovarský porcelán, a.s.
 • lampa od firmy Bulb
 • fotografie Tona Stana na porcelánové desce z THUN Studia
 • originální první porcelánový designový šálek vytvořený v rámci kolekce Butterfly exkluzivně pro THUN Studio Karlovarský porcelán akad. mal. Blankou Matragi. Je to její první porcelánové dílo určené veřejnosti a je inspirováno jejími světově proslulými motýlími šaty.
 • litografie Tomáše Bíma – Rozmarné léto
 • litografie Tomáše Bíma – Lucemburská zahrada - míček
 • obraz z galerie Miroslava Lipiny od p. Milana Chabery 
 • obraz z galerie Miroslava Lipiny od p. Borise Jirků
 • obraz z galerie Miroslava Lipiny od p.Františka Zálešáka
 • váza od firmy Moser vyrobené ke 150. výročí firmy
 • socha golfisty od Ak. Arch. Jiřího Laštovičky

Jednotlivé částky odesílají dárci přímo na konta obdarovaných, není zde žádný poplatek pro pořádající agenturu a tímto je zaručeno, že obdarovaný obdrží skutečně celou částku, která je při akci vybrána.
Po dražbě následoval raut a hudební vystoupení kapely Žlutý pes a TOP Bandu Jana Smolíka. Celým večerem provázel Marek Eben.
Mezi hosty večera nebylo možné přehlédnout Jiřího Bartošku. Avšak osobností večera byla paní Blanka Matragi.
© Golfresort