Tee-time Reservation
Golfresort - Championship Golf Course

Charity Golf Party 2009

Již v roce 1997 se vedení golfového hřiště Karlovy Vary - Olšová vrata rozhodlo uspořádat takzvaný golfový „Akcionářský turnaj“, který byl výhradně určen pro obchodní partery hřiště. O tři roky později se přejmenoval na Charity Golf Party a od té doby se každoročně na přelomu měsíce května koná akce pod tímto názvem.

I přes probíhající hospodářskou krizi, kdy není společnost k pořádání aktivit společenského charakteru příliš nakloněna, bylo rozhodnuto, že takto významná událost nemůže být z plánovaných akcí Golf Resortu Karlovy Vary vynechána. Za zmínku jistě stojí, že od doby konání první Charity Golf Party bylo pro charitativní účely vybráno přes 15 000 000,-- Kč, což také velkou měrou přispělo k uskutečnění dalšího ročníku tohoto turnaje.

Jako obvykle se tedy chopila jeho organizace Caverna Agency a. s. ve spolupráci s Golf Resortem Karlovy Vary. Realizace by samozřejmě nebyla možná bez partnerů, mezi které se tento rok zařadily společnosti: Kooperativa, pojišťovna a. s., Zentiva, a. s., Fujifilm CZ s.r.o., Grandhotel PUPP a. s., Severočeské Doly a. s., Oleaspol a. s. a Imperiál Karlovy Vary a. s.

Uspořádání celé akce probíhalo v již tradičním duchu. V pátek 29. 5. 2009 v 10:00 hodin odstartoval výstřelem z pistole 10. ročník golfového turnaje Charity Golf Party. Tento turnaj se vyznačuje tím, že zde není stanovený pouze jeden typ hry, ale hráči si mohou vybrat mezi systémy Stableford a Texas scramble, což samotnou hru neobvykle zpestřuje a oživuje.

Pro ty, kteří patřili mezi nehráče a přijeli se pouze pokochat golfovou atmosférou, byl připraven doprovodný program. Pro aktivní prožití pátečního dopoledne byla zajištěna škola s trenérem, po které následovala soutěž v patování. Účasníci se rovněž mohli odreagovat v relaxačním centru PUPP RELAX CENTRUM, které je umístěno přímo v klubovně areálu a jsou zde nabízeny nejen masérské služby, ale i vířivá vana a pára. Samozřejmostí bylo celodenní bohaté občerstvení zabezpečené společností Grandhotel Pupp Karlovy Vary a. s.

Po golfovém turnaji se většina účastníku přesunula do velkého sálu Grandhotelu Pupp, aby mohla s ostatními sdílet zakončení celého dne. Ve 20:00 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen. Ani v tomto roce nemohlo chybět představení a pokřtění nového porcelánového servisu z dílny ak.arch. Jiřího Laštovičky. Představený servis „OX“ byl, za asistence ak. arch. Jiřího Laštovičky a pana Marka Ebena, za hudby z „Vesmírné odysei“ odkryt, pokřtěn a nakonec i vydražen.

Poté se přistoupilo k nejdůležitějšímu okamžiku večera, kterým je dražba. Letošní rok bylo skutečně z čeho vybírat a Marek Eben svým výkonem opět dokázal, že bez něj by Charity Golf Party ztratila svůj půvab. Celková částka, kterou se podařilo získat, činí úctyhodných 1 910 000,-- Kč, za což bychom dárcům chtěli ještě jednou velice poděkovat.

Vybraná částka se rozdělila mezi nadace v hodnotě:

 • 805 000,-- Kč pro Nadační fond Doc. Pavla Koláře
 • 805 000,-- Kč pro Obecně prospěšnou společnost - Pomocné tlapky
 • 300 000,-- Kč pro Domov Sue Ryder

Na tom, že se podařilo vybrat takovouto částku, se bezpochyby podílela pečlivá volba dražených předmětů, kterými byly:
 • Golfový míček podepsaný Ernie Elsem
 • Socha golfisty darovaná Domovem Sue Ryder
 • Golfový bag - Camilo Villegas
 • Porcelánový servis od ak. arch. Jiřího Laštovičky – „OX“
 • 3 litografie od pana Tomáše Bíma
 • Obraz z galerie p. Miroslava Lipiny od p. Josefa Blechy – „Karikatura Tigera Woodse“
 • Obraz z galerie p. Miroslava Lipiny od Borise Jirků - „Dům se zelenou oblohou“
 • Obraz z galerie p. Miroslava Lipiny od Jiřího Tylka – „Parfém jara
 • Obraz od MgA. Aleny Kupčíkové - „Chlupatice – polonahá golfistka“
 • Lampa od firmy Bulb – Spacewalker od Konstantina Wortmanna
 • Porcelánový reliéf od ak. arch. Jiřího Laštovičky - „Drive“
 • Váza od společnosti Moser – autor Jiří Šuhájek


Dražby se účastnily tyto společnosti: Kooperativa, pojišťovna a.s., Ferona a.s., Zentiva a.s., GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary a.s., Golem, autodoprava s.r.o., HORIZONT, spol. s r.o., CeWe Color, S. & W. Automobily, Urocentrum Praha, Golf & Leisure, Grün, s.r.o., Scheu+Wirth Praha spol. s.r.o., Společná advokátní kancelář Balcar, Prokopec, Veselý a partneři, Král & spol. advokátní kancelář, Vitrea a.s.

Kromě firem ponechali své vklady ve prospěch charitativního večera i tyto osoby: rodina Mrázova, Ing. Antonín Vlk, Ing. Jan Demjanovič, doc.PaedDr. Pavel Kolář, manželé Pffefer.

Akce Charity Golf Party si vydobyla své místo v kalendáři významných charitativních akcí. Jednotlivé částky odesílají dárci přímo na konta obdarovaných, není zde žádný poplatek pro pořádající agenturu a tímto je zaručeno, že obdarovaný obdrží skutečně celou částku, která je při akci vybrána.

Po dražbě následoval raut a hudební vystoupení pana Petra Muka s jeho kapelou a skupiny Music Timbre. Celým večer provázel již zmiňovaný pan Marek Eben.


Závěrem bychom, jako pořádající agentura, rádi poděkovali všem zúčastněním. Pevně doufáme, že se shledáme při pořádání dalšího ročníku tohoto prestižního turnaje. Děkujeme Vám.


Caverna Agency a. s.
© Golfresort