Tee-time Reservation
Golfresort - Championship Golf Course

Charity Golf Party 2010

V sobotu 29. 5. 2010 byl výstřelem z pistole zahájen na golfovém hřišti v Karlových Varech – Olšových Vratech 11. ročník Charity Golf Party.

Tato prestižní akce se poprvé pořádala v roce 1997 pod názvem „Akcionářský turnaj“. O tři roky později se vedení golfového hřiště rozhodlo přejmenovat tento turnaj na Charity Golf Party a zařadit jej mezi akce s charitativními účely. Tento záměr se vydařil a do dnešního dne bylo pro dobročinnost vybráno více jak 16 000 000,-- Kč.

Organizace Charity Golf Party se opět chopila marketingová agentura Caverna Agency a. s. ve spolupráci s Golf Resortem Karlovy Vary. Akce by se samozřejmě neobešla bez partnerů, kteří mají největší zásluhu na jejím uskutečnění. V tomto roce se mezi partnery zařadily společnosti: Zentiva Group, a.s., Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, FUJIFILM CZ, s.r.o., GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary a. s., Oleaspol a.s., Moser, a. s., Imperiál Karlovy Vary a.s., Thun 1794 a.s., Severočeské doly a.s., Ferona a.s.

Celá akce byla odstartována v 10:00 hodin kanónovým startem na excelentně připraveném golfovém hřišti Karlovy Vary – Olšová Vrata. Zvláštností tohoto turnaje je, že zde není stanoven pouze jeden typ hry, ale hráči si mohou vybrat mezi sys-témy Stableford a Texas scramble.

Pro nehrající účastníky bylo na hřišti připraveno několik doprovodných akcí jako například: golfová klinika, patovací soutěž, prezentace apartmánů nacházejících se v golfovém ráji Belek – Turecko, analýza pleti pomocí přístroje Visia Imaging. Nechyběla zde ani možnost volného vstupu do relaxačního centra PUPP Relax Centrum, které je umístěno přímo v prostorách klubovny a nabízí hostům možnost využití masáží, whirlpool a horké páry. Po celý den bylo pro zúčastněné zabezpečeno bohaté občerstvení Grandhotelem Pupp Karlovy Vary.

Po golfovém turnaji se hosté odebrali do Grandhotelu Pupp, kde byl pro ně připraven ve velkém sále rovněž zajímavý program. Ve 20:00 hodin byl zahájen slavnostní večer a proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen.

Poté byl na jeviště pozván osvědčený průvodce akce a licitátor dražby uměleckých předmětů pan Marek Eben, který za pomoci výkonného ředitele Thun 1794 a. s. pana Ing. Miroslava Pilného pokřtil porcelánovou soupravu Blue Cherry. Představená souprava byla následně taktéž zařazena mezi dražební předměty.

Po křtu porcelánového servisu nadešel nejdůležitější okamžik večera, kterým byla dražba. V letošním roce se podařilo vybrat částku ve výši 1 350 000,- Kč, za což bychom rádi dárcům ještě jednou velice poděkovali. Vybraná částka se rozdělila mezi předem určené nadace následovně:

 • 535 000,- Kč pro nadační fond Pohyb bez pomoci zřízený panem Doc. PaedDr. Pavlem Kolářem
 • 535 000,- Kč pro obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky
 • 200 000,- Kč pro obecně prospěšnou společnost Domov Sue Ryder
 • 80 000,- Kč pro organizaci Umění a věda na podporu dyslektickým dětem
Na tom, že se podařilo vybrat takto vysokou částku, se nepochybně podílel i pečlivý výběr dražebních předmětů, kterými byly:
 • Trůn golfového krále od Domova Sue Ryder
 • Barevná litografie od Tomáše Bíma – „Poslední jamka“
 • Barevná litografie od Tomáše Bíma – „64“
 • Originální koláž sestříhaná z grafik Tomáše Bíma - „Vrak“
 • Novinka roku Thun 1794 a. s. – porcelánová souprava Blue Cherry od Ak.Soch. Laštovičky
 • Stojací lampa Arco od společnosti Bulb – výrobce Flos
 • Obraz od Jiřího Anderle – „Simoneta“
 • Porcelánová figura od Ak.Soch. Laštovičky - „Švih“
 • Obraz od Tomáše Řivnáče - „Flamenco 1“
 • Fotografie od Vladimíra Bruntona
 • Obraz „Chlupatice“ od MgA. Aleny Kupčíkové Ph.D. – „Anděl Vítězství“

Dražby se zúčastnily tyto společnosti:

Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Zentiva Group, a. s., Ferona a.s., Toužimská stavební společnost s.r.o., Moser, a.s., S. & W. Automobily s.r.o., Golf & Leisure s.r.o., Urocentrum Praha, Král & spol. advokátní kancelář, Společná advokátní kancelář Balcar, Prokopec, Veselý a partneři.

Kromě společností ponechalo své vklady ve prospěch charitativního večera i několik soukromých osob, kterým za podporu taktéž velice děkujeme.

Po dražbě následoval raut a hudební vystoupení paní Lenky Filipové. Celým večerem provázel již zmiňovaný pan Marek Eben.

Večer byl zpestřen také návštěvou pana JUDr. Tomáše Krále - prezidenta českého svazu ledního hokeje, který přítomným hostům přinesl ukázat zlatou medaili z Mistroství světa v ledním hokeji v Německu. JUDr. Tomáš Král při této příležitosti předal Janu Vaňkovi z obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky vlastnoručně podepsaný dres Jaromíra Jágra.

Akce Charity Golf Party si vydobyla své místo v kalendáři významných charitativních akcí. Jednotlivé částky odesílají dárci přímo na konta obdarovaných, není zde žádný poplatek pro pořádající agenturu a tímto je zaručeno, že obdarovaný obdrží skutečně celou částku, která je při akci vybrána.

Jako pořádající agentura bychom rádi poděkovali všem hostům za jejich účast a podporu celé akce. Pevně doufáme, že se shledáme při pořádání dalšího ročníku Charity Golf Party a opět společně přispějeme na dobrou věc, mezi kterou se charitativní činnost bezpochyby řadí.

Těšíme se na setkání u příležitosti již 12. ročníku Charity Golf Party.

Caverna Agency a. s. a Golf Resort Karlovy Vary a. s.
© Golfresort